تفاوت وب اپلیکیشن با وبسایت

تفاوت وب اپلیکیشن با وبسایت چیست؟

 

 

در مورد وب اپلیکیشن و مزایای آن قبلا به طور کامل صحبت کرده ایم و با آن آشنا شدیم، در صورتی که مقاله آن را مطالعه نکرده اید و میخواهید بیشتر در مورد اپلیکیشن های تحت وب بدانید میتوانید مقاله “طراحی وب اپلیکیشن یا PWA چه مزیتهایی دارد؟” را مطالعه نمایید و با مزیت های اپلیکیشن های تحت وب آشنا شوید.

بسیاری از افراد این پرسش را مطرح میکنند که بهتر است وب اپلیکیشن یا وبسایت طراحی کنیم؟ به طور کلی اگر بخواهیم تفاوت وبسایت و وب اپلیکیشن را توضیح دهیم اول باید به دو سوال مهم “وب سایت چیست و چگونه کار میکند؟ “و همچنین “وب اپلیکشن چیست و چگونه کار میکند؟” پاسخ دهیم.

وب سایت چیست؟

وب سایت اصطلاحا به فضایی در اینترنت گفته میشود که از صفحه یا صفحاتی تشکیل شده است، این صفحات دارای متن، رنگ، گرافیک و قالب بندی هستند. وب سایت ها میتوانند توسط یک فرد یا گروه و یا سازمان برای هدف مختلفی ایجاد شوند.

هر وبسایت دارای آدرس یا URL مخصوص به خود میباشد که به این آدرس دامنه گفته میشود. این آدرس منحصر به فرد می باشد و شما میتوانید هر نامی که دردسترس باشد را انتخاب کنید.

وب اپلیکیشن چیست؟

اپلیکیشن های تحت وب یا (WEB APPLICATION) بسیار شبیه به اپلیکیشن های موبایل هستند اما ورور به آن از طریق یک لینک انجام میشود.شاید در نگاه اول تفاوت چندانی با هم نداشته باشند اما اگر بیشتر دقت کنید متوجه تفاوت های بسیار ریز آن خواهید شد.

برای ورود به وب اپلیکیشن کاربر برای بار اول نیاز به لینک ورود دارد و پس از وارد شدن میتواند با اضافه کردن آیکون آن به صفحه مانند دیگر اپلیکیشن ها از آن استفاده کند.جالب است بدانید GMAIL یک وب اپلیکیشن است که با ورود به آن وارد مرورگر شده و به وبسایت آن متصل میشود، البته چند سال گذشته اپلیکیشن NATIVE خود را نیز منتشر کرد.

با توجه به شناختی که نسبت به وب سایت و وب اپلیکیشن پیدا کردیم ، در ادامه به تفاوت وب اپلیکیشن با وبسایت میپردازیم:

برای اتصال به وبسایت حتما باید به اینترنتی متصل شد، در صورتی که طراحی وب اپلیکیشن ها به گونه است که میتوانند بصورت آفلاین نیز به کاربر خدمات ارائه دهند به این صورت که وب اپ به کمک مخزن برنامه به اسم (APPLICATION CACHE) تمام بخش های یک سایت را به طور آفلاین و خارج از شبکه و برروی حافظه ذخیره میکند و زمانی که کاربر به اینترنت متصل شود و وبسایت را باز کند تمامی اطلاعات به صورت خودکار و اتوماتیک بروز میشوند.

دیگر تفاوت وب اپلیکیشن با وبسایت در این است که وب سایت ها بر محتوا تاکید میکنند اما وب اپلیکیشن ها بر عملکرد و کارکرد تاکید دارند.

در وبسایت، مطالب برای تمامی کاربران به یک صورت نمایش داده میشود اما در اپلیکیشن های تحت وب براساس تعاملاتی که کاربر داشته، مطالب به آن نمایش داده میشود.

تفاوت دیگر وب اپلیکیشن با وبسایت این است که وبسایت، مجموعه ای از صفحات وب در دسترس سطح جهانی است و اپلیکیشن های تحت وب یک نرم افزار یا برنامه است که با استفاده از هر مرورگر وب در دسترس قرار میگیرد.

پس از خواندن این مقاله احتمالا سوال هایی از قبیل سوال های زیر در ذهن شما مطرح خواهد شد:

هزینه طراحی وب اپلیکیشن ها چقدر است؟

هزینه طراحی وبسایت چقدر است؟

قیمت طراحی اپلیکیشن اختصاصی چقدر است؟

وب اپلیکیشن طراحی کنیم و یا اپلیکیشن اختصاصی؟

برای توضیح اینکه هزینه طراحی وب سایت، اپلیکشن تحت وب و یا اپلیکیشن های اختصاصی چطور محاسبه میشود؟ باید گفت قیمت براساس موارد مورد نیاز در وبسایت و اپلیکیشن شما قابل تغییر است، بهتر است برای مشاوره بهتر در مورد چگونگی طراحی و هزینه های طراحی با ما در تماس باشید.

پیام بگذارید