فاکتورهای موثر در موفقیت سایت فروشگاهی

موفقیت فروشگاه اینترنتی

فاکتورهای موثر در موفقیت سایت فروشگاهی

در سال های اخیر اشتیاق به خرید اینترتی از سایت های فروشگاهی بسیار افزایش یافته که این امر باعث شده فعالیت کسب و کار‌های اینترنتی بهبود یابد و افراد زیادی در سنین مختلف، به تاسیس فروشگاهای اینترنتی بپردازند.

فاکتورهای موثر در سایت فروشگاهی عواملی هستند که میتوانند در موفقیت یک سایت فروشگاهی تاثیرات زیادی را ایجاد کند و در کسب رتبه های بالای گوگل اهمیت زیادی دارد. ما در این مقاله قصد داریم عوامل موفقیت یک فروشگاه اینترنتی نسبت به رقبا را بررسی کنیم:

 

استراتژی و هدف گذاری

در ابتدا باید هزینه ای که برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود در نظر گرفته و براساس آن برنامه و استراتژی مناسبی داشته باشید.ولی قبل از آن باید بدانید که در چه زمینه ای میخواهید فعالیت داشته باشید و همچنین بدانید که مخاطبان شما چه افرادی هستند ..

نام تجاری یا همان نام دامنه سایت

انتخاب نام مناسب برای وبسایت یکی از تاثیرگذارترین عوامل در جذب مشتری و افزایش فعالیت فروشگاه است.اگر اسم مناسب و زیبایی برای وبسایت خود انتخاب نمایید که در ذهن ها بماند افراد با شنیدن آن ترغیب به مراجعه به سایت شما میشوند و در صورتی که طراحی خوب و قیمت مناسب و .... را داشته باشید به مشتری تبدیل میشوند و همچنین به دوستان و آشنایان خود نیز پیشنهاد میدهند. نام وبسایت باید کوتاه و تلفظ راحتی داشته باشد.

توجه داشته باشید که چون نام دامنه وبسایت شما به لاتین نوشته میشود نوشتار لاتین کلمه نیز راحت باشد و برای نوشتن آن مخاطب دچار ابهام نشود ، نکته دیگری که در انتخاب نام دامنه باید به آن توجه کرد نداشتن اعداد در اسم وبسایت است.​

طراحی جذاب و واکنشگرا

مخاطب زمانیکه وارد سایت شما میشود اولین موردی که نظرش را جلب میکند و بر آن اساس تصمیم میگیرد که در سایت شما بماند و یا اینکه نماند بنرهاو طراحی سایت شماست، پس بهتر است از یک طراح حرفه ای برای طراحی بنرها وهای سایت خود استفاده کنید تا بتوانید مخاطب راجذب سایت و در نهایت تبدیل به مشتری کنید.

با توجه به آمارهای در دسترس بیش از 40 درصد وبسایت ها از طریق تلفن های هوشمند و یا تبلت ها مشاهده میشوند که این آمار روز به روز در حال افزایش است پس اگر وبسایت شما رسپانسیو یا واکنشگرا نباشد و در تلفن های هوشمند و تبلت ها به درستی نمایش داده نشود ممکن است بسیاری از مشتری های خود را خود را از دست بدهید.

سرعت لود سایت

سرعت لود سایت نه تنها به سئو سایت شما کمک میکند بلکه رضایت کاربران از شما را نیز لفزایش میدهد، در صورتی که کاربر وارد سایت شما شود و سرعت لود سایت پایین باشد و مجبور باشد زمان زیادی را صرف منتظر لود شدن صفحه وبسایت شما کند از دیدن وبسایت شما صرف نظر کرده و به سوی وبسایت رقبای شما جذب میشود.

استفاده از رنگ مناسب

همانطور که قبلا گفتیم ظاهر وبسایت در جذب مخاطب و در نتیجه فروش محصول بسیار موثر است، پس انتخاب رنگ مناسب کلی وبسایت در فروش محصولات شما بیار تاثیر گذار خواهد بود.

استفاده کردن از تصاویر جذاب و با کیفیت

برای محصولات و همچنین بنر ها وهر عکسی که در وبسایت استفاده میکنید نهایت دقت را داشته باشید که تمامی تصاویر از کیفیت بالایی برخوردار باشند و از عکس های واقعی و مطابق با محصول استفاده کنید، اگر عکس انتخابی سما از کیفیت خوبی برخوردار نباشد کاربران علاقه ای به خرید محصول نشان نخواهند داد.

فعالسازی گواهی ssl و نماد اعتماد الکترونیکی

وجود ای نماد برای فروشگاه های اینترنتی لازم است و تاثیر بسیار زیادی در فروش یک فروشگاه اینترنتی دارد،، زمانیکه کاربران محصول مورد نظر خود را در چندین سایت پیدا میکنند چند فاکتور بسیار مهم برای تصمیم گیری نهایی برای خرید از کدام یک از این فرشگاه ها میگیرند که یکی از آنها وجود نماد اعتماد الکترونیکی یا همان ای نماد است که اعتبار فروشگاه را نشان میدهد و کاربران راحتتر به آن فروشگاه اعتماد خواهند کرد.

استفاده از گواهی ssl در وبسات نشانه امنیت بالای وبسایت شماست که این امر باعث میشود مخاطب اعتماد بیشتری به وبسایت شما داشته باشد و با خیال راحت تری خرید خود را انجام دهد.

سئو و بهینه سازی سایت

سئو و بهینه سازی وبسایت فروشگاهی تاثیر بسیار زیاد و مثبتی در فروش محصولات سایت دارد. وقتی کاربران در فضای اینترنت به دنبال محصول خاصی هستند به واسطه سرچ فروشگاه های بسیاری را برای خرید محصول خود پیدا خواهند کرد. اگر بر روی وبسایت شما عملیات سئو و بهینه سازی انجام شده باشد وبسایت شما نیز در صفحه اول به کاربران نمایش داده میشود و شانس شما برای فروش بیشتر محصولات رو افزایش میدهد.

پشتیبانی

یکی از راه های جذب مشتری، پشتیبانی حرفه ای است.شما با پشتیبانی وبسایتتان به کاربران اطمینان میدهید که در تمام مراحل خرید همراهشان هستید و تا رسیدن محصولات به دستشان پیگیری های لازم را انجام خواهید داد و با جلب اعتماد کاربران فروش خود را افزایش خواهید داد.

طراحی اپلیکیشن

باتوجه به در دسترس بودن بیشتر تلفن های هوشمند و راحتتر بودن آن بیشتر افراد تمایل به جستجو و خرید اینترنتی از طریق تلفن های هوشمند و تبلت ها دارند که این امر باعث نیاز وبسایت فروشگاهی شما را به وجود اپلیکیشن میکند. وجود اپلیکیشن وبسایت شما بر روی تلفن هوشمند کاربران باعث افزایش فروش شما میشود زیرا کاربر هر روز لوگو اپلیکیشن شما را مشاهده میکند و در صورت نیاز به محصولات شما، اولین فروشگاهی هستید که کاربر به آن سر میزند.

برای رشد و موفقیت در وبسایت فروشگاهی خود میتوانید با مشاوران ما در زمینه دیجیتال مارکتینگ مشاوره بگیرید و فروش بیشتری را تجربه کنید، برای مشاوره اینجا کلیک کنید.

پیام بگذارید