هر اپلیکیشن فروشگاهی باید امکانات پایه ای مانند جستجوی محصولات، فیلتر سازی محصولات، عضویت، افزودن به سبد خرید، نمایش توضیحات محصول، پرداخت آنلاین، قابلیت نظر دهی، امتیاز دهی به محصول، دسته بندی محصولات و… را داشته باشد تا بتواند نظر کاربران خود را جلب کند.

قابلیت Analytics
آنالیز ویژگی مهمی است که قابلیت تحلیل و آنالیز رفتار ها و کار های کاربران، تعداد نصب اپلیکیشن و اطلاعات مهم دیگر را برای شما فراهم میکند که این اطلاعات میتوانند به شما در انتخاب یک استراتژی مناسب کمک کنند

پوش نوتیفیکیشن
ارسال پوش نوتیفیکیشن به کاربر میتواند کاربر را از اهداف و پیام های شما به صورت مستقیم با خبر کند، برای مثال شما میتوانید کاربران را با استفاده از این قابلیت از فروش ویژه خود با خبر کنید و یا میتوانید کد کوپن ها را در روز های خاص به آنها اطلاع رسانی کنید.

انتشار در مارکت های اپلیکیشن
برای اینکه کاربران از وجود اپلیکیشن شما با خبر شوند میتوانید آن را در یک مارکت قرار دهید تا بتوانند از وجود آن با خبر شوند و به دانلود آن بپردازند، معروف ترین مارکت ها گوگل پلی و اپ استور می باشند اما مارکت های بومی مانند بازار و مایکت نیز وجود دارند که برای کاربران ایرانی مناسب تر هستند. االبته به نکته محدودیت های ios مزیت های اندوریددر ایران توجه لازم را داشته باشید.

اما برای موفق بودن تنها این موارد کافی نیستند، تعدادی فاکتور هستند که تمام اپلیکیشن ها برای موفقیت باید آنها را داشته باشند؛

رابط کاربری زیبا و کاربر پسند
حجم مناسب نسبت به کارایی
لوگویی مناسب
عدم افزونگی برای کاربر (موجب کند شدن و استفاده زیاد از منابع نشود)
امکانات بیشتر نسبت به رقبا
شما به سادگی با رعایت تمام این فاکتور ها میتوانید یک اپلیکیشن ایده آل برای فروشگاه خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *